سوالات متداول

 1 - این سیستم اجرایی کاشی و موزائیک هستند یا بلوک های پیش ساخته؟

 چیزی که مشاهده میکنید نه کاشی هستند و نه بلوک های از پیش تولید شده.  تمامی کفپوش هایی که مشاهده میکنید، سطوحی یکپارچه و پیوسته تقویت شده هستند که بر روی یک دال بتنی ریخته شده در محل منحصر به فرد ایجاد می شوند و بنابراین در معرض فرونشست یا نشست نیستند.  این تفاوت بزرگ بین دال‌های بتن مسلح پیوسته و سنگ‌فرش‌ها/بلوک‌ها/کاشی‌ها یا سنگ‌های طبیعی است که همگی به شوک‌های حرارتی و برودتی ناشی از تغییرات آب و هوایی حساس‌ هستند.  در سیستم بتن استامپ علاوه بر این که  مشکل رشد علف‌های هرز بین واحدهای جداگانه را از بین می‌برد و صفحات ایجاد شده برای جاده‌ها، حیاط‌ها، مسیرهای دوچرخه‌سواری، مسیرهای پیاده‌روی، مناطق پیاده‌روی، مراکز خرید، هتل‌ها، مکان‌های کمپ و پارک‌های تفریحی مناسب هستند که معمولاً به تعمیر و نگهداری عالی نیاز دارند.

2 - زمان  اجرای بتن مهر (استامپ) چقدر است؟

 بر اساس فصل آب و هوایی و پیچیدگی کار مورد اجرا ، تیمی از پیمانکاران آموزش دیده می توانند در حدود ۲ تا ۴ روز حدود 200 متر مربع کار استاندارد اجرا کنند. بتن پس از چند ساعت بعد از اتمام کار آماده راه رفتن است، در حالی که بارهای سنگین تر باید منتظر زمان گیرش و عمل آوری معمولی بتن باشند. بر اساس مشخصات پروژه و بارهای مربوطه، توصیه می کنیم با یک پیمانکار دوره دیده و با تجربه زیر نظر مجموعه بهداد مشورت کنید.

3 - بتن مهر شده به چه تعمیراتی نیاز دارد؟

سطح اجرا شده بتن استامپ را می توان به سادگی با جارو کردن و شستن سطح با آب پاک کننده معمولی یا سایر سیستم های مشابه تمیز نگه داشت. توصیه می شود به طور دوره ای کف را با آب و یک شوینده خنثی (نه اسیدی) استاندارد بشویید. بر اساس نوع تردد، طی سالیان متمادی توصیه می‌شود که یک لایه رزین محافظ جدید به منظور محافظت و زیبایی کفپوش مهر شده اعمال شود. هر 5-8 سال توصیه می شود که تعمیر و نگهداری فوق العاده انجام شود.

4 - چه مزیت هایی از نظر قیمت در مقایسه با متریال سنتی کف پوشهای بیرونی دارد؟

 بتن مهر (استامپ) این مزیت را دارد که در یک فاز، سطح و پوشش را ایجاد می کند. شخصی سازی اشکال و رنگ ها هیچ هزینه اضافی را متحمل نمی شود. برخلاف سنگ‌های سنتی یا کف‌ پوش های متداول ، قیمت هر متر مربع اجرایی همان قیمت تمام شده است، یعنی هزینه‌های جانبی اضافی مانند حاشیه، لبه‌ها و غیره وجود ندارد.

5- آیا سیستم فقط برای سطوح بزرگ توصیه می شود یا برای مناطق کوچک نیز کاربرد دارد؟

انعطاف پذیری در کاربرد این سیستم کف سازی به این معنی است که می توان سطوح کوچک و بزرگی ایجاد کرد. معمولاً برای متراژ کمتر از 30 مترمربع قیمت مشخصی داده می شود.

6 - اگر روغن ریخته شود، کفپوش مهر شده را لکه دار می کند؟

 اگر  رزین به درستی اعمال شود، رزین در برابر نشت نفتی تصادفی سطح را محافظت می کند. اکیداً توصیه می شود در اسرع وقت آثار روغن را با آب و صابون پاک کنید.